Charismatický herec Sean Connery, který byl Agentem 007 více než 20 let, koupil své manželce před svatbou nádhernou romantickou vilu Le Roc Fleuri na Azurovém pobřeží v legendárním lázeňském městečku Nice. Dnes je už zmodernizovaná, ale stále vyzařuje oldskúlové kouzlo starých časů.

Světoznámý herec skotského původu koupil vilu v době své svatby v roce 1975 své druhé manželce, francouzské malířce Micheline Roquebrune, která vyrůstala v této oblasti. Manželé tu bývaly až do konce osmdesátých let, jen občas si odskočili do své španělské vily nebo do domu v Irsku. Dnes Sir Sean Connery s Lady Connery žijí v ústraní v Lyford Cay na Bahamách, kde se herec chystá oslavit své 90. narozeniny letos v srpnu.

Le Roc Fleuri, což ve francouzštině znamená „květinová skála“ byla postavena v roce 1928 a posazena na skalnaté útesy s výhledem na modré Středozemní moře na výběžku Cap de Nice. Bývalá velkolepá vila Jamese Bonda se však zjevně s přibývajícím věkem vylepšila. Dnes má hodnotu 30 milionů eur, šest nadzemních podlaží a téměř 1 000 metrů čtverečních prostoru. Současní majitelé domu v průběhu let dramaticky zvětšily jeho velikost tím, že dokoupili dvě sousední nemovitosti a vytvořily dvě nezávislé vily pro hosty.

Sídlo nyní leží na pozemku půl hektaru, na který patří nově zrekonstruované terasovité zahrady a neuvěřitelný půlkruhový bazén se slanou vodou, který vypadá, jakoby vyčníval nad Středozemní moře. Výhled na západ slunce z téměř každé místnosti v domě bere dech. Napravo je starý přístav Nice a za ním leží městská zátoka s ikonickým bulvárem Promenade des Anglais. V dálce je vidět Cap d’Antibes, orámovaný zasněženými horami Přímořských Alp.

Na zpevněné příjezdové cestě jsou umístěny bezpečnostní brány přes které vede cesta do hlavního domu. Schody vedou z krytého vstupu do velkého salonu a jeho okna od podlahy po strop se otevírají na elegantní terasu.

Ve vile se zachovalo mnoho malebných prvků ve stylu Art Deco z 20-tých let 20. století, jako například mramorové schodiště se zábradlím zdobeným tepaným železem a dřevem a také původní fasáda výtahu se složitými, ručně kovanými železnými a mramorovými detaily. Výtah nás dopraví do hlavního apartmánu, který se rozprostírá po celém nejvyšším patře domu. Zde jsou dvě samostatné koupelny, šatna a prostorný šatník. Podobně jako ostatní pokoje má ložnice nádherné moderní dřevěné podlahy se širokými deskami.

Francouzské dveře z hlavního prostoru vedou na soukromý balkon nebo po schodišti k obrovské střešní terase. O jednu úroveň níže je fitness, lázně Hamman a hlavní ložnice. Okna v tělocvičně mají výhled na jednu z nejunikátnějších funkcí domu: krytý bazén zasazen do skalních základů domu s výhledem na moře. Každá ze dvou odlehlých vil hosty v areálu má dvě ložnice a dva obývací pokoje, jedna z nich se v současnosti využívá jako umělecké studio.

„Jedná se o jedinečnou a úžasně krásnou nemovitost na vynikajícím místě, které se nachází jen pár minut od ostrova Cap Ferrat, letiště v Nice a Monaka,“ říká Edward de Mallet Morgan, partner společnosti Frank Knight Cap Ferrat.