Peněženky dámské jsou nejen předmětem každodenní potřeby, ale i velmi významným módním doplňkem. Ukazujete ji při každém placení, a tak je velmi důležité věnovat výběru dámské peněženky náležitou pozornost, abyste si nemusela každé dva měsíce kupovat novou.

Z čeho lze vybírat?

Kritérií pro výběr peněženky je spousta. Například podle materiálu – nejoblíbenější jsou stále kožené peněženky dámské, ale vybírat můžete ze spousty druhů textilních materiálů. Dále lze vybírat podle velikosti – velké peněženky, kasírky, či pouze pouzdra na kreditní karty. Dámy si nejen auta vybírají podle barvy, a tak i u peněženek zohledňují tento element.

Pro některé nakupující je důležitá i jiná věc. Jestli je daná peněženka tzv. značková, nebo není? Lidi, kteří chtějí zapůsobit na okolí tím, že si mohou danou značku dovolit, podle toho nakupují. Jiní raději zvolí méně známou českou firmu s tradicí, kde lze předpokládat větší pečlivost při zpracování kožených výrobků.

Designové dámské peněženky

Další možností, podle čeho vybírat peněženku je, zda je či není „značková“. Lepší výraz je asi designová, kdy je u ní patrné, že vzešla z pera módního návrháře. Designové peněženky ale nemusí stát balík. Krásné designové peněženky lze sehnat i za cenu kolem dvou tisíc korun. Bývají kvalitně dílensky zpracované se zaměřením na každý detail. Kvalitu peněženky poznáte díky jejím zipům, patentům a otěruschopnosti, což ocení zejména pánové, kteří často nosí peněženku v zadní kapse u kalhot.

Ať si již vyberete peněženku malou, či velkou, nebo neznačkovou, přejeme vám, ať v ní stále máte dostatek finančních prostředků, to je nakonec vlastně nejdůležitější…