Kdyby někdo po druhé světové válce před 75 lety řekl našim prababičkám a pradědům, že jejich potomci budou v 21. století dobrovolně hladovět, klepali by si asi na čelo. Doba, kdy byl nedostatek potravin způsoben ekonomickou krizí, a jídlo bylo přidělováno na hlavu pomocí přídělového lístkového systému, je naštěstí pryč, přesto ještě dnes není otázka hladovění lichá. Hlad a nemoci zažívacího traktu skutečně existují. Jednou z příčin může být porucha příjmu potravy.

Mezi nejčastější poruchy příjmu potravy patří bulimie a anorexie. Jedná se o velmi nebezpečné psychosomatické nemoci, které mohou bez intenzivní léčby skončit smrtí postižených. Mezi nemocnými převažují ženy, které často řeší komplex z přebytečných kil navíc a chtějí být po vzoru retušovaných modelek dokonalé. Snahu přiblížit se ideálu krásy ale nezvládnou a začíná začarovaný bludný kruh.

Kde vyhledat pomoc?

Přestože po čase postižené samy zjistí, že lidově řečeno mají problém a vlastní tělo jim vypovídá službu, je těžké se někomu svěřit, protože se za své potíže stydí. Okolí bohužel situaci obvykle bagatelizuje a jejich hubnutí nejprve obdivuje. Zjistit, že je něco opravdu hodně špatně, pomůže zodpovězení několika otázek na tělo.

Přemýšlíte nad svojí váhou téměř každý den? Máte pocit, že jídlo je Vaším nepřítelem? Vyvolávají ve vás myšlenky na jídlo některou z těchto emocí: pocit hnusu, strachu, studu, úzkosti, výčitek svědomí, nepohody? Máte sníženou sebedůvěru a často o sobě pochybuji? Pokud jste si na tři otázky ze čtyř odpověděli „ano“, neváhejte zkontaktovat Centrum psychologické a psychiatrické péče AdiCare. Objednejte se na nezávaznou diagnostickou konzultaci a vezměte svůj osud do vlastních rukou.

Diskrétní péče AdiCare

Mentální bulimie je jedna z poruch příjmu potravy, která dokáže postiženému udělat ze života doslova peklo. Bulimie se projevuje bažením po jídle, až nesrstným přejídáním a následném vyvolaném zvracením. Léčba bulimie spočívá v podobě specializovaných psychoterapeutických metod. Psychoterapeutický proces lze v závažných případech podpořit i psychofarmaky. V žádném případě to ale postižená nezvládne doma ve vlastní režii. Odborná péče je rozhodně na místě.

V AdiCare vám diskrétně definují druh vašeho problému, míru jeho závažnosti i případné přidružené obtíže. Navrhnou konkrétní léčebný postup a vysvětlí i základní rysy psychoterapeutické metody. Veškerá péče je maximálně diskrétní a může být provedena i pomocí on-line terapií. K prvnímu kontaktu využijte objednávky pomocí on-line kalendáře nebo volejte na linku +420 739 375 763.