Volný čas

VYBRAT SPRÁVNOU náplň do tiskárny zvládne KAŽDÁ žena

Máte doma tiskárnu, která přestala tisknout? Pokud z ní vyjíždějí jenom prázdné listy a počítač hlásí nedostatek barvy, je celkem jasné, co se stalo. Bude nutné pořídit nové náplně do tiskáren. Máte z toho obavy? Hoďte je za hlavu. Ukážeme vám, jak vybrat tu správnou. Dnes to není nic složitého.

Rozhoduje typ tiskárny

Co potřebujete znát? Jenom typ tiskárny. Když budete vybírat online, stačí v nabídce vybrat konkrétní označení a již budete vidět, které náplně jsou určené právě pro vaši tiskárnu. Pokud zamíříte do obchodu, sdělte typ tiskárny prodavači a ten se postará o to, aby vám nabídl ty pravé. A kde konkrétní typ zjistit?

  • Z faktury nebo účtenky
  • Ze štítku na spodní straně
  • Z označení tiskárny v horní části

Originál, nebo alternativu?

Důležité je položit si i otázku, která souvisí s tím, zda budete kupovat náplň originální, nebo alternativní. Jak se liší? Podívejme se na levné tonery Canon. Buď můžete koupit takovou náplň, která bude pocházet přímo od této firmy a bude doplněna originální krabicí a logem. Nebo můžete koupit náplň alternativní. Tu vyrábějí jiné firmy, ale s jistotou, že bude do vaší tiskárny pasovat. Lákadlem u této druhé cesty je hlavně to, že si můžete být jista srovnatelnou kvalitou tisku, ale i výrazně nižší cenou.

Konkrétní barvu vám nahlásí váš počítač

Software tiskárny s vaším počítačem komunikuje i v tom smyslu, že vás nejenom upozorní na prázdnou náplň. Upozorní vás i na to, která konkrétně došla. A tu kupte. Buď se bude jednat o černou, nebo se může jednat o jednu z barevných. U některých tiskáren je celá trojice barev v jedné kazetě.

Jakou kapacitu?

Záleží na tom, jak často tisknete. Pokud méně, stačí vám náplně s menší kapacitou. Pokud hodně, určitě kupte ty největší. To proto, že díky tomu můžete výrazně snížit náklady na váš tisk. Takové náplně jsou oblíbené třeba ve firmách, kde se denně tisknou stovky stránek.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*