deník
Volný čas

Proč je dobré vést si DENÍK? A proč jsem se ho ROZHODLA ZAČÍT vést i já?

Deník je jistá forma promluvy se sebou samým. Vpisujeme si do něj svá přání, sny do budoucna nebo i ty co se nám v noci zdály. Píšeme si tam o tom, jaký doopravdy jsme. Jak se oblékáme, jaký jsme měli dneska den či pocity při důležitém rozhodnutí v životě.

Tím, že každý den píšeme, udržujete svou mysl stále aktivní. Probouzíme svoji fantazii a múzu při psaní. Nedělá nám potom problémy psát příběhy, romány, básně a další formy literární tvorby. Netrpíme tvůrčím blokem, neboť naše mysl je neustále připravená vypisovat se ze svých pocitů a myšlenek.

Když budeme svůj deník nosit neustále u sebe a zapisovat si nejen své denní události, ale i to, co během dne okolo sebe potkáme. Zajímavé části rozhovorů, jichž jste byli svědky, nebo třeba jen popis místa, kde jste si odpoledne dali svůj šálek kávy, budeme mít své eso v rukávu.

Popisy, které si během dne do svého deníku poznamenáme, jsou velmi cennou věcí každého autora. Je to jeho koření, kterým může svůj článek v čase, kdy už neví jak dál, okořenit.

Proto ať jedete kamkoliv, vezměte si svůj deník sebou. Pište do něj, co vás napadne, pocity z cesty, nebo zajímavé osoby, kterou jste po cestě potkali. Bude to ten nejcennější poklad, který můžete mít.

Pokud svůj deník ještě nemáte, tak si ho pořiďte. Stačí vám k tomu obyčejný sešit, do kterého všechno můžete zaznamenávat. Obalte ho krásným balicím papírem a nádoba na nejcennější nápady je na světě. Deník je odrazem autorovy duše. Je to chrám jeho nápadů a myšlenek, které se podílí na tvorbě každého dalšího článku nebo příběhu. Nenechte si ujít skvělé nápady, které vás přes den napadnou, jen proto, že si je poznamenáte na kus papírku, který si později spletete s účtenkou či nákupním seznamem a vyhodíte ho.

V deníku máte všechno pohromadě a nikdy se vám nestane, že byste o nějakou skvělou myšlenku, námět či část článku přišli.

Nejenom, že si do něj poznamenáte, co během dne zažijete a s čím se setkáte, ale můžete v něm rozebírat i své projekty. Psát si do něj různé verze hlavní zápletky, či kombinovat jména, abyste konečně zjistili, jak se váš hrdina bude jmenovat.

Poznamenejte si do něj klidně i své další náměty, úryvky ze svých příběhu, které vás teď napadají, nebo jiné myšlenky k vašemu projektu stejně jako jsem to začala dělat i já. 

Když jsem po porodu zjistila, že se ztrácím nejenom v čase, ale i v myšlenkách, nápadech a uniká mi mnoho skvělých projektů, na které si po koupání či kojení nemohu vůbec vzpomenout, zamrzelo mě to a rozhodla jsem se začít si opět vést deník, jako jsem si ho vedla už na základní škole.

A právě jednu část z mého deníku s vámi čas od času budu sdílet. Vysvětlí vám dlouhou odmlku v psaní článků, mé nové projekty i cíle a odhalí jaké je to být mámou podnikatelkou. 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Miluji módu 💃🛍️, kosmetiku 💄💄. Ráda brouzdám mořem internetu. Pročítám si blogové příspěvky jiných blogerek a nechávám se inspirovat. Miluji originalitu a snažím se vyniknout. 😏 Jsem blázen do knih 📚, ráda hraji 🎶🎵 na klavír 🎹🎹 a na svém blogu Vám chci přinášet jen to nejlepší čtení! 💋💋🐼 www.ladymagazin.cz a www.svetknih.funsite.cz 🐼 💋💋

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*